Для зв'язку:
contactbookdog@gmail.com
Приєднуйтесь до нас:
Етика. Нарис про розуміння зла Nota Bene
Етика. Нарис про розуміння зла
Ален Бадью
Видавництво: Комубук
Переклад: Володимир Артюх, Андрій Рєпа, Павло Швед
К-сть сторiнок: 216
Обкладинка: М'яка
Рiк видання: 2019
Придбати

Про книжку

Ця невелика за обсягом книжка визначного сучасного французького філософа була написана для популярної серії видавництва Nous, присвяченої основним філософським поняттям. Однак там, де можна було очікувати на сухий та тезисний вступ, Ален Бадью наважився на палкий памфлет проти панівної сьогодні етичної ідеології. На думку Бадью, головна помилка сучасної ліберальної етики полягає в тому, що вона спершу намагається дати догматичне визначення зла, а вже потім переходить до окреслення добра або істини як його відсутності. На противагу своїм опонентам Бадью пропонує позитивну доктрину, яку він називає «етикою істин», стверджуючи, що справжній філософ повинен визначити передусім те, що є «добрим» або «істинним», ідентифікуючи зло просто як зраду або відхід від цих істин. Етика істин, яку пропонує Ален Бадью, ґрунтується на ширшій філософській системі автора, що спирається на математичну теорію множин, і яку він виклав у своїх основних роботах «Теорія суб'єкта» (1982), «Буття та подія» (1988) та «Логіки світів» (2006).

Хоча «Етика» Алена Бадью намагається в першу чергу привести читача до більш глибокого розуміння природи добра і зла, вона може також слугувати чудовим вихідним пунктом для більш загального знайомства з філософськими концепціями цього визначного мислителя, який в Україні поки що, на жаль, залишається відносно маловідомим.

Видання містить також ґрунтовну передмову відомого канадського дослідника філософії Алена Бадью Пітера Голлворда, написану для американського видання «Етики» (видавництво Verso, 2001), а також розлогу статтю Славоя Жижека «Психоаналіз та постмарксизм: випадок Алена Бадью», яка пропонує стислий огляд базових понять французького мислителя, а заразом і певну полеміку з філософськими поглядами Бадью з позицій лаканівського психоаналізу.