Час племен. Занепад індивідуалізму у постмодерному суспільстві
Видавництво: Видавничий дім «Києво-Могилянська академія»
Переклад: Валентина Плющ
К-сть сторiнок: 264
Обкладинка: Тверда
Рiк видання: 2018
Про книжку
Книга «Час племен» описує соціальні трансформації, притаманні постмодернізму. Сучасне соціальне життя складається з безлічі переживань, уявлень, повсякденних емоцій, якими занадто часто нехтують. Хоча такі трансформації здебільшого пояснюють звуженням індивідуалізму, автор «Часу племен», навпаки, зосереджується на племінній атмосфері, яка помітно зростає у суспільстві на нових засадах. Логіка ідентичності (сексуальна, політична, професійна) викристалізовується у процесі ототожнення індивіда з групою, почуттями, режимом. Саме в цьому сенсі автор розуміє появу в постмодерному суспільстві соціальних мереж, невеликих груп, віртуальних спільнот (музичних, спортивних, туристичних тощо).
Можна додати, що парадоксальним чином такі «архаїчні» цінності, як локалізм, релігійність і сучасний технологічний розвиток (телетекст, кабельне телебачення), є складовими цього «неотрайбалізму», віднайденого в сучасному мегаполісі.
Праці Мішеля Маффесолі добре знані в усьому світі, але, на жаль, недостатньо відомі в Україні. Переклад українською мовою його програмної праці покликаний зменшити цю прогалину.
Знайомство з феноменом «неотрайбалізму» є надзвичайно актуальним для політиків і управлінців, що опікуються процесами і проблемами децентралізації влади в Україні.